Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Sağlık Turizmi Derneği olarak gayemiz Ülkemizde Sağlık Turizminin hak ettiği değeri kazanarak Ülke kalkınmasına sağlık alanında hizmet etmek, konu ile ilgili sektör ve talepçiyi buluşturmak, sistematik bilgi ve bilgi kaynağına ulaşımı sağlamak gibi amaçlarımız var.

1998 yılından beri bir fiil bu sektörün içinde ve önünde olmuş, kendisini bu işe adamış idealist bir insanın öncülüğünde hedefe ulaşmak maksadı ile dur durak bilmeyen bir çalışma azmi ile uğraşan 2005 den beri ise dernek çatısı altında hizmete devam eden bir ekibiz.

Yönetim linki altında baktığınızda bugün artık Sağlık Turizmi’ni Bakanlık nezdinde temsil eden kurucu başkanımız Sn. Dr. Dursun AYDIN başta olmak üzere Prof.Nihat TOSUN, Nevval SEVİNDİ, Dr.İbrahim KILIÇ , Dr.Kemal AYDIN, Dr.Filiz ÇEVİRMEN, Dr.Hayati AKBAŞ, Enginer BİRDAL, Dr.Abdulkadir KIRTEPE, Dr.Ş.Mustafa AKSOY, Hilal SEYDİOĞLU, S.Kamil YÜCEORAL gibi daha isimlerini burada saymamıza gerek olmayan sağlık turizmine büyük katkıları olmuş isimlerin oluşturduğu sağlam bir kadro ile hizmetlerimizi sürdürdük.

Hedefler

about1Sağlık Turizmi hizmeti veren Kurum ve Kuruluşların işleyişinin, standardizasyonun belirlenmesinde, yurt içi ve yurt dışı araştırma, geliştirme ve çalışmalar yapmak. Sağlık Turizminin çeşitlendirilmesi için; planlı tedavi, diyaliz hastalarına tatil organizasyonu, kaplıca turizmi, yaşlılara, özürlülere tatil köyleri gibi projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalarında bulunmak.

Sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren meslek kuruluşları, STK’lar, özel kuruluşlar ve resmi kurumların işbirliğini temin etmek. Ulusal, uluslararası mevzuatları ve AB mevzuatını takip ederek. Gelişme-lerden tarafları haberdar etmek, böylece sektörde dayanışmayı sağlamak.

Derneğimiz

 • Vizyon
  Ülkemizde sağlık turizmini geliştirmek.
 • Misyon
  • Sağlık Turizmi alanında araştırmalar yapmak.
  • Sağlık turizmi ile ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak.
  • Ülkemizde sağlık turizmini geliştirerek turizme katkıda bulunmak.
 • Dernek Temsilcilikleri

  Dr. Ferhat Sarıbek – ANTALYA
  Dr. Turgay Sehil – DENİZLİ
  Mahir Kolbasar – SAKARYA
  Doç Dr. Hayati Akbaş – SAMSUN

 • Section 4

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

What people are saying

More testimonials